Annoncering
Kontakt os, hvis du er interesseret i at annoncere her på Portugalnyt: info@portugalnyt.dk



Boligkøb Azorerne

Sidste indlæg 22-10-2009 22:36 af Jørn17. Antal svar: 2.
Side 1 af 1 (3 poster)
Forrige Næste
  • 18-08-2008 19:55

    • sorenfl
    • Top 500 Bidragsyder
    • Aktiv siden:
      18-08-2008
    • Indlæg 1

    Boligkøb Azorerne

    Hej brugere

    Nogen herinde, der ved noget om boligkøb på Azorerne? Har aldrig rigtig hørt om nogen, der har købt noget der, men er blevet helt forelsket i de maleriske øer. Kunne være helt fantastisk at bo der 4-5 måneder om året, når vejret driller herhjemme..

    Men tilbage til spørgsmålet: Tænker specifikt på priser, konkrete ejendomsmæglere og den slags? Jeg har prøvet at google emnet, men der kommer ikke meget frem, ja nærmest intet, når man forsøger sig på engelsk. Tongue Tied

    Søren  


  • 22-03-2009 11:48

    • Olsen
    • Top 500 Bidragsyder
    • Aktiv siden:
      22-03-2009
    • Indlæg 1

    Sv: Boligkøb Azorerne

    Hej Søren.  Jeg blev ligesom dig forelsket i dette " Europas Hawaii ", og er idag indehaver af et fantastisk stykke jord helt ned til en af de meget få sandstrande på Sao Miguel.  Planen var at have stedet i det milde subtropiske klima som tilflugtssted når jeg engang går på pension.  Jeg har nu ændret planer, og derfor er stedet sat til salg - B.la. via dba.dk / ejendomme udland. 

    Måske er det noget i den retning du leder efter !!

    Olsen


    Emner:
  • 22-10-2009 22:36

    • Jørn17
    • Top 500 Bidragsyder
    • Aktiv siden:
      22-10-2009
    • Indlæg 1

    Sv: Boligkøb Azorerne

    Hej Søren.

    Prøv dette link til en lokal ejendomsmægler.

    http://www.amachado.pt/

    Venlig hilsen
    Jørn

    http://www.azores.dk/